Kursy komputerowe dla seniorów

Udostępnij dalej!

W Polsce jest wiele ośrodków, które organizują płatne kursy komputerowe dla seniorów. laptopy poleasingowe dellOprócz tego obsługi poleasingowego komputera można uczyć się na uniwersytetach trzeciego wieku oraz bezpłatnie w wielu bibliotekach miejskich i gminnych. Osoby starsze swoją pracę zawodową rozpoczynały w czasach, gdy nie było jeszcze komputerów. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się one przestawić i korzystać z dobrodziejstw, jakie niosą komputer i Internet. Taka nauka u seniorów jest bardzo wskazana, gdyż pomaga ćwiczyć umysł i odsuwa w czasie wystąpienie problemów z pamięcią. Nauka na takim kursie sprowadza się do dwóch etapów: obsługa komputera i nauka poruszania się po sieci Internet.

Na początku instruktor pokazuje, więc jak otworzyć i zapisać plik, jak się poruszać po drzewie katalogowym, do czego służą poszczególne klawisze na klawiaturze, uczą się także pisać w edytorze tekstowym oraz robić proste obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym. Często przedstawiane są także podstawy obsługi programów graficznych, gdzie obrabia się zdjęcia.

Kursanci dowiadują się także, jakiego programu użyć, aby odtworzyć muzykę czy filmy oraz jak przenieść z innego urządzenia zdjęcia czy filmy oraz podstawowej obsługi komputera czy laptopa poleasingowego. Po tych podstawach kursanci uczą się jak poruszać się po Internecie, jak wyszukiwać informacje, korzystać z poczty email czy portali społecznościowych